Pousada Reis
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hotellet Pousada Reis Pirenópolis ligger inom 6 minuters promenad från Igreja de Nosso Senhor do Bonfim och mindre än 500 meter från Bonfim Church. Det erbjuder gästerna en pool. Detta bekväma hotell har både WiFi i allmänna utrymmen och en parkering på plats.
Pirenópoliss centrum kan nås på 15 minuters promenad. Sevärdheter, som du hittar inom 3 km från hotellet, inkluderar Usina Velha-fallet. Dessutom ligger Praca do Bonfim cirka 7 minuter bort till fots. Du hittar Centro Histórico de Pirenópolis i närheten av Pousada Reis.
Rummen vetter mot poolen, och har snabbt internet och plattskärms-TV med satellitkanaler samt minibar. För gästernas bekvämlighet finns byxpress och luftkonditionering. I badrummen erbjuds en bidé, en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar.
När du bor på hotellet Pousada Reis kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Cozinha de Quintal, som ligger mindre än 500 meter bort, eller Boca do Forno Pizzaria på 7 minuters gångavstånd.
- Lokala sevärdheter
- Mariano de Pirenopolis Museum600 m
- Our Lady of Rosario church350 m
- Igreja NS do Bonfim400 m
- Bonfim Church450 m
- Praca do Coreto750 m
- Boi Cavalhada700 m
- Galeria da Aurora700 m
- Rua do Lazer550 m
- Flygplatser
- Santa Genoveva/Goiania flygplats119 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
Aktiviteter och avkoppling
- Strandparasoll
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Minibar
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Reis?
Det tar 15 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Reis till centrum. - ✈
Hur långt är Santa Genoveva/Goiania från hotellet Pousada Reis?
Det är 120 km mellan Santa Genoveva/Goiania flygplats och hotellet Pousada Reis. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Pousada Reis?
Gäster på hotellet Pousada Reis kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Pousada Reis?
Gäster på hotellet Pousada Reis måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta minihotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta minihotell är 88$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på minihotellet?
Gästerna på minihotellet kan betala med American Express, Elo kreditkort och Diners Club samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Reis?
På hotellet Pousada Reis kan gästerna välja mellan Rum med Queen size-säng och Trebäddsrum. - ❓
Vilken typ av pool erbjuder hotellet Pousada Reis?
Hotellet Pousada Reis har en pool.